Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Në pjesët verilindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, ndërsa ajo maksimaled o të arrij prej 20 deri në 25 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë