Bashke

“Alonso, Zidane” – Intervistë interesante e Granit Xhakës

Granit Xhaka është “sfiduar” me pesë pytje jo të zakonshme nga faqja zyrtare e Bundesligës.

Mes pyetjeve të tjera, ylli nga Kosova iu kërkua të tregonte tre vendet e tij të preferuara në të cilat ka kaluar pushimet.

Xhaka përmendi të parën Prishtinës, kurse dy vendet tjera ishin Turqia dhe Meksika.

Mesfushori i Bayer Leverkusenit u pyet edhe se kush janë dy ish-lojtarë me të cilët do të donte të kishte luajtur përkrah tyre.

“Xabi Alonso dhe Zinedine Zidane”, ishtë përgjigja e reprezentuesit të Zvicrës.

“Familja ime”, ishte përgjigja e tij kur iu kërkua të thoshte një këshillë që i është dhënë dhe që do ta ketë me vete përgjithmonë.

Granit Xhaka gjithashtu ishte i saktë në pyetjen se kush janë pesë përforcimet e verës së kaluar të Bayer Leverkusenit, si dhe kush janë zviceranët që luajnë në Bundesligë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë