Bashke

Arrestohet kryetari i Federatës së Futbollit, Muhamed Sejdini, kapet duket blerë vota

Arrestohet kryetari i Federatës së Futbollit, Muhamed Sejdini, jozyrtarisht mëson ALFAX nga burime brenda MPB-së. Ai është kapur duket blerë vota në Kërçovë.

“Sot (07.05.2024) në ora 15:10 në numrin e telefonit 192 është pranuar njoftim anonim se në rrugën “Rashtanski pat”, rrugën “Partizanski odredi” dhe “Vlaški pat” në Kërçovë nga persona të panjohur me vetura “Mercedes”. , “Opel Meriva” dhe “Audi” i ofrohet ryshfet nga një parti politike. Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit”, njoftuan nga MPB gjatë ditës.

Kujtojmë se Muhamed Sejdini është njeri i afërt me BDI-në që për disa vite drejton Federatën e Futbollit të Maqedonisë. /alfax.mk/

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë