Bashke

Deklaratat e Konjufcës për zgjedhjet në Maqedoni, shefi i ti i kabinetit demanton: Intervista u cungua (FOTO)

Ilir Kërçeli, shefi i Kabinetit të kryeparlamentarit të Kosovës, Glauk Konjfucës përmes një statusi në rrjetet sociale ka përgënjeshtruar lajmin e rremë të TetovaSot të lansuar përmes një interviste të cunguar të kryeparlamentarit Konjufca.

Kërçeli i bën thirrje portalit TetovaSot të publikojë intervistën e plotë.

Më poshtë keni demantin e shefit të kabinetit të Glauk Konjufcës:

“Rreth prononcimit të kryekuvendarit Glauk Konjufca për portalin TetovaSot.
Kryetari Konjufca është përgjigjur kështu:
1.Nuk kam informacion për këtë takim Taravari-Mickoski por po e marrë për të mirëqenë.
2.Partitë politike në Maqedoninë e Veriut janë takuar gjithnjë me njëra tjetrën, dhe këtu nuk ka diçka të jashtëzakonshme.
3.E kam përcjellë kandidaten e VMRO-së për Presidente të MV. Konceptet që i ka shpjeguar ajo në fushatë janë antishqiptare. Nuk mendoj që bën të mbështetet një opcion i tillë.
Përndryshe i bëj thirrje gazetarit ta postojë intervistën e plotë”.

https://www.facebook.com/ilir.kerqeli/posts/10160439697379635?ref=embed_post

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë