Bashke

“Do luftojmë apo jo?”, Florian Marku sfidon për një përballje në ring ish-kampionin e botës

Me 14 ndeshje në total, në të cilat ka fituar plot 13 prej tyrë, 8 me “knock out” dhe ka barazuar vetëm 1, “gjiganti” i boksit, Florian Marku ka njoftuar pasditen e kësaj të enjte përballjen e radhës në ring.

Përmes postimi në profilin e tij zyrtare, në rrjetin social “Instagram”, boksieri shqiptar ka bërë me dije se ka ftuar në një “duel”, ish-kampionin e Botës për peshat e lehta, skocezin, Josh Taylor.

“Do luftojmë apo jo, ofertën ta kanë nisur Josh Taylor? Unë jam një sfidë e lehtë për ty o ish-kampioni i Botës! Dhe një luftë e mirë rikthimin tënd!”,- shkruan Marku bashkangjitur postimit, ku provokon jo pak “luftëtarin” skocez.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë