Bashke

Facebook Messenger ka një lajm super, super të mirë

Facebook Messenger më në fund rregulloi problemin e bezdisshëm dhe i bëri përdoruesit të lumtur.

Kompania Meta, pronare e rrjetit social Facebook, ka bërë të ditur se ka përmirësuar ndarjen e fotove përmes aplikacionit Messenger në cilësi HD.

Në vitin 2017, Facebook prezantoi dërgimin e fotografive në rezolucion 4K (4,096 me 4,096 piksel për inç), por përfaqësuesja e ekipit të komunikimit të Messenger, Liz Sweeney, tha se imazhet ishin të ngjeshura në atë kohë dhe pamja e tyre “varej nga rrjeti. kushtet si të dërguesit ashtu edhe të marrësit”.

Sweeney i tha portalit teknologjik The Verge se fotot nuk do të jenë më kaq të ngjeshura dhe përdoruesit do të kenë në dispozicion një komandë të re “HD”, e cila lejon ndarjen e imazheve në rezolucion 4K.

Nëse përdoruesi nuk e prek komandën e përmendur përpara se të dërgojë imazhin, marrësi do ta marrë imazhin në rezolucion 2K.

Messenger gjithashtu do t’i lejojë përdoruesit të ndajnë skedarë deri në 100 megabajt (MB), nga kufiri i mëparshëm prej 25 MB.

Zgjerimi i kapacitetit do ta bëjë më të lehtë ndarjen e videove më të shkurtra përmes Messenger, pasi përdoruesit nuk do të duhet t’i ndajnë ato në pjesë më të vogla përpara se t’i dërgojnë.

Meta tha gjithashtu se po prezanton një veçori të re të ndarjes së albumeve që do t’i lejojë përdoruesit të mbledhin imazhe ose video nga ngjarje të përbashkëta si udhëtimet në grup.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë