Bashke

Fenerbahce po mendon tërheqjen nga garat pas skenave të turpshme në Trabzon, sot merret vendimi nga bordi i klubit

Ngjarjet e dhunës që kanë ndodhur të dielën mbrëma në Trabzon kanë bërë bujë të madhe në gjithë botën.

Fenerbahce ka marrë fitore të madhe 2-3 në sfidën ndaj Trabzonsporit, por pas ndeshjes tifozët vendas pushtuan fushën duke goditur futbollistët e skuadrës nga Stambolli.

Për ditën e sotme me fillim nga ora 17:00 është vendosur një mbledhje emergjente nga bordi i Fenerbahces dhe drejtorët e këtij klubi.

Gjiganti turk ka njoftuar se një nga pikat e rendit të ditës është edhe tërheqja nga garat për këtë edicion.

“Vlerësimi i veprimeve që duhen ndërmarrë, përfshirë tërheqjen e ekipit tonë të futbollit nga Superliga, bazuar në ngjarjet e ndodhura në ndeshjen e luajtur natën e 17 marsit dhe ngjarjet e fundit në futbollin turk”, thuhet në njoftimin e Fenerbahces.

Dhunën e ndodhur në Trabzon të Turqisë e ka dënuar edhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino.

Ndërkohë se mund të tërhiqen nga garat e ka konfirmuar edhe trajneri i Fenerit, Ismail Kartal si dhe presidenti Ali Koç.

Kur kanë kaluar 30 ndeshje në Superligën e Turqisë, Galatasaray është lider me 81 pikë, dy më shumë se Fenerbahce në pozitën e dytë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë