Bashke

“Fitoni Carabao Cup dhe keni premia të majme” – zbulohet se sa do të arkëtojnë yjet e Chelseat nëse mposhtin Liverpoolin

Sipas raportimeve, yjet e Chelseat do të marrin afro 25,000 euro secili në bonuse nëse fitojnë finalen e Carabao Cup të së dielës.

Blutë përballen me Liverpoolin në Wembley me trajnerin Mauricio Pochettino që synon të fitojë trofeun e tij të parë në futbollin anglez.

Fituesi i Kupës Carabao të vitit të kaluar, Manchester United, siguroi një shumë monetare prej dy milionë euro për t’u ndarë mes skuadrës së tyre fituese.

Sipas Mail, megjithatë, Chelsea ka vënë në dispozicion vetëm 500,000 euro në bonuse për të fituar të dielën.

Nëse kjo ndahet në skuadrën prej 25 lojtarësh të Bluve, do të ishte e barabartë me afro 25,000 euro për lojtar.

Sipas Spotrac, kjo do të shihte që Raheem Sterling, Ben Chilwell, Reece James, Enzo Fernandez, Marc Cucurella, Wesley Fofana, Christopher Nkunku dhe Moises Caicedo të shtonin të ardhurat e tyre për fitimin e Kupës Carabao.

Chelsea do të ndajë bonusin e tyre në përputhje me minutat që luajti secili lojtar në rrugën për të fituar turneun, nëse mund Liverpoolin.

EFL paguan vetëm 100,000 euro në para për fituesit e garës së saj kryesore.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë