Bashke

Gabim në hapa për Kroos: “Gëlltit” fjalët që tha për lojtarët që shkojnë në Arabi për të luajtur futboll, gjersa promovon turizmin në Dubai

Toni Kroos ndoshta ka zgjedhur kohën e gabuar për të postuar një reklamë që promovon turizmin në Dubai.

Shumë tifozë tani po e sulmojnë atë në rrjetet sociale mes asaj që ai tha më parë për futbollin saudit.

Një tifoz shkroi: “E turpshme”, ndërsa një i dyti komentoi: “Jo, Toni, ti je më i mirë se kaq”.

Një tjetër komentues tha: “Ti bën reklama për të vizituar vendet arabe… tani paratë flasin… dhe nuk është e turpshme?”.

Ne mendojmë se njerëzit i ekzagjerojnë pak gjërat. Së pari, kjo reklamë ka të bëjë me Real Madridin dhe marrëveshjet e tyre të sponsorizimit; së dyti, në vend që të promovojë futbollin në këtë vend, ai më së shumti flet për kulturën dhe mënyrën e jetesës së tij.

Nëse ai kritikon lëvizjen e një lojtari të ri në Arabinë Saudite, kjo nuk do të thotë se ai e urren vendin apo traditat e tij.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë