Bashke

Ganiu: Komuna e Çairit nderoi mësimdhënësit dhe punonjësit e arsimit

Komuna e Çairit në mënyrë madhështore nderoi mësimdhënësit dhe punonjësit e arsimit, ata që secilën ditë janë tejet të rëndësishëm për të gjithë ne.

U përkujtua rrugëtimi i arsimit shqip, traditat dhe arritjet e shkollave, u çmuan e u nderuan figurat e mësuesve tanë të dashur, që kanë rolin më fisnik që e njeh historia sepse nuk janë thjeshtë edukatorë të një fëmije, por të një shoqërie të tërë.

Të nderuar mësimdhënës e keni respektin tim të pafund sepse pikërisht ju jeni shtylla kryesore e shoqërisë tonë. E ju të nderuar pensionistë dhe veteranë të arsimit jeni krenaria më e madhe e jona ngaqë gjurmët që keni lënë në zhvillimin e arsimit nuk i fshin dot koha.

https://www.facebook.com/share/p/4gBo1vmPJm33UUgp/?mibextid=Nif5oz

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë