Bashke

Gjergj Kastrioti është Alfa dhe Omega i kombit tonë arbëror europian

Me këtë flamur arbëror kryezoti dhe kryeheroi ynë Gjergj Kastrioti (Skënderbeu) shpalli lirinë dhe pavarësinë e Arbërisë.

Po me këtë flamur ai e mbrojti civilizimin e përbashkët të kombeve europiane.

Ky flamur u bë simbol i ynë i shenjtë.

Simbol i lirisë, i pavarësisë, identitetit kombëtar europian dhe frymëzimit.

Gjergj Kastrioti është Alfa dhe Omega i kombit tonë arbëror europian.

(Imazhi bashkëngjitur është nga vepra e M.H.H.L, e vitit 1588, dhe është botuar edhe në librat e Gjon Kekës, kushtuar jetës dhe veprës së Gjergj Kastriotit – Skënderbeut.)

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë