Bashke

Gjest fantastik nga tifozët francezë, hedhin arinj lodra në fushë për fëmijët në nevojë

Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një fushatë ndërgjegjësimi.

Dhurimi i lodrave pellushi është pjesë e një nisme bamirësie të organizuar nga Lille për të mbështetur fëmijët e sëmurë përpara Krishtlindjeve, shkruan abcnews.

Të gjitha lodrat e mbledhura do t’u dhurohen pacientëve të vegjël në institucionet e kujdesit shëndetësor në Lille dhe zonën përreth.

https://x.com/le_Parisien/status/1731406519499923847?s=20

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë