Bashke

Gjykata merr vendim ndaj dy të miturve të dyshuar për vrasjen e 18 vjeçarit nga Podujeva

Gjykata Themelore në Prishtinë iu ka caktuar masën e paraburgimit dy të dyshuarve Artiol Abdullahut dhe Elton Kadrit për vrasjen e 18 vjeçarit, Lulzim Zejnullahu.

Këtë për Insajderin e ka konfirmuar zëdhënësja e gjykatës, Mirlinda Gashi.

“Është marrë vendimi ndaj tyre, tashmë iu është caktuar masa dhe janë dërguar në mbajtje”, shkruan Insajderi.

Si ndodhi ngjarja?

Lulzim Zejnullahu, 18-vjeçar, mbeti i vdekur si pasojë e lëndimeve nga dy të dyshuar të moshës së mitur.

Fejzullahu u dërgua për trajtim në spital, pasi mori lëndime të rënda.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë