Bashke

Gol i çmendur nga talenti i Milan-it, shokët e e ekipit vënë duart në kokë

Francesco Camarda ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm me e ekikin e dytë të Milan-it, pavarësisht se kuqezinjtë janë kapur nga Sassuolo në 6 minuta nga 3-0 në 3-3.

Sulmuesi 16-vjeçar ka dërguar në rrjetë topin me një goditje me kokë mbresëlënëse.

Një gol ‘alla Van Basten’ kur në 1989-ën në Bernabeu kundër Real Madrid, issh-sulmuesi i Milan-it realizoi një nga golat më legjendarë të karrierës së tij.

Edhe para se topi të përfundonte në rrjetë një nga shokët e tij të skuadrës kishte vënë duart në kokë. Nuk mund të mendonte se Camarda do të arrinte të koordinohej në atë mënyrë dhe të shënonte.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë