Bashke

Golat më të bukur në kualifikueset e Euro 2024, Asani dhe Asllani në podium

UEFA ka publikuar rezultatet pas votimit të fansave për golin më të bukur të kualifikueseve të “Euro 2024”.

 

Dy futbollistët e Kombëtares shqiptare, Jasir Asani dhe Kristjan Asllani, janë renditur në podium.

Sulmuesi anësor i Kombëtares sonë, Asani, është renditur i dyti me vota për perlën kundër Polonisë në “Air Albania”. Ndërsa mesfushori Asllani i treti për “silurën” e realizuar në transfertë kundër Ishujve Faroe.

https://www.instagram.com/p/C0T_4y7v9dj/?utm_source=ig_embed&ig_rid=562d0b3f-8b38-4e3d-884c-39077aabe4a5
Vendin e parë e ka zënë lojtari i Kazakistanit, Askhat Tagybergen, me golin e shënuar me një “volej” kundër Danimarkës. Më poshtë ju sjellim renditjen e 10 golave më të votuar nga fansat:

– Askhat Tagybergen | Kazakistan-Danimarkë

– Jasir Asani | Shqipëri-Poloni

– Kristjan Asllani | Ishujt Faroe-Shqipëri

– Emin Makhmudov | Azerbajxhan-Suedi

– Yunus Akgun | Turqi-Letoni

– Zan Vipotnik | Kazakistan-Slloveni

– Kylian Mbappe | Francë-Gjibraltar

– Sandro Wolfinger | Bosnje-Lihtenshtejn

– Leandro-Trossard | Belgjikë-Estoni

– Bukayo Saka | Angli-Maqedoni e Veriut

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë