Bashke

Gomat e dimrit për automjetet nga 15 nëntori deri më 15 mars

Ministria për Punë të Brendshme njofton të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes të shtuar për fillimin e sezonit dimëror ku ndryshimet atmosferike janë të pranishme.

Policia po ashtu ka apeluar që të gjithë ngasësit e automjeteve që të ndërrojnë gomat para fillimit të sezonit dimëror, si dhe të kujdesën që ajri i gomave të jetë sipas rekomandimeve të prodhuesit në temperatura të ulëta.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë