Bashke

Google Maps ka “mjegulluar” një shtëpi në një rrugë të zakonshme në Ohio – për një arsye të veçantë

Google Maps ka qenë prej kohësh një mjet i shkëlqyeshëm për të eksploruar botën nga komoditeti i ekranit të laptopit tuaj.

Megjithatë, një gjë që ka rënë në sy të përdoruesve është një shtëpi që është “mjegulluar nga pamja” – për një arsye të veçantë.

Ndërsa Google zakonisht turbullon fytyrat e njerëzve që janë jashtë dhe rreth e qark, shtëpitë dhe ndërtesat publike janë (brenda arsyes) të disponueshme për t’u parë.

Megjithatë, një rrugë në dukje e zakonshme periferike në Ohio është një përjashtim nga ky rast.

Njerëzit që shikojnë në 2208 Seymour Avenue në Cleveland do të vërejnë se imazhet e marra në vitin 2009 janë “turbulluar” nga Google, duke e penguar plotësisht shtëpinë nga pamja, pavarësisht sa larg zmadhoni – dhe ka një arsye rrëqethëse për këtë.

Shtëpia më parë i përkiste kriminelit famëkeq Ariel Castro, i cili ishte përgjegjës për një sërë rrëmbimesh.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë