Bashke

Gratë e VV-së i presin në konak gratë e VLEN-it, synohet rritja e përfaqësimit të grave

Përfaqësueset e Koalicionit VLEN sot në Zyrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE në Prishtinë, u pritën nga kryetarja e Forumit të Gruas në VV dhe njëherit ministre e Drejtësise, Albulena Haxhiu.

Thellimi i bashkëpunimit, këmbimi i ideve dhe përvojave, praktikat e udhëheqjes së mirë, rritja e përfaqësimit të grave, ishin ndër temat kryesore që u diskutuan në takimin e sotëm ku të pranishme ishin edhe Mrika Limani-Myrtaj, Nënkryetare e Lëvizjes VETËVENDOSJE, Saranda Bogujevci, Nënkryetare e Kuvendit të Kosovës, Fatmire Mulhaxha-Kollcaku, deputete,
Arijeta Rexhepi gjithashtu deputete, Nazlie Bala, anëtare e kryesisë së GVV-së sikurse Rinë Zhitia dhe Agnesa Kastrati, sekretare organizative e GVV-së.

Edhe me takimin e sotëm padyshim u dëshmua fakti se gratë janë shtylla e vërtetë e shoqërisë, por edhe forca e vërtetë e ndryshimit.

https://www.facebook.com/share/p/oi6ktxSP8Kf1okc7/?mibextid=Nif5oz

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë