Bashke

Hiseni: Te kampi shqiptar VLEN-i ishte vetëm në garë! I vetmi opsion kombëtar

Fari Hiseni nga VLEN në Daily Click në TV21 tha se përfaqësues legjitim i shqiptarëve është VLEN-i. Hiseni thotë se Fronti Europian me komunitetet pakicë ishte në garë me LSDM-në dhe VMRO-DPMNE-në, dhe nuk ishte opsion kombëtar.

“Kush duhet t’i përfaqësojë shqiptarët ne në vazhdimësi edhe gjatë fushatës zgjedhore e kemi potencuar se jemi i vetmi opsion kombëtar, këtë rast i bie që koalicioni VLEN ishte në garë e vetme te kampi shqiptar. Fronti Europian kishte vota shqiptare mirëpo nuk ishin të vetmet votat shqiptare te Fronti Europian. Fronti Europian e dimë shumë mirë se ishte në koalicion pothuajse me të gjitha komunitetet më të vogla në RMV, dhe ajo radhitet si parti e dytë momentalisht sa i përket mandateve, si e tretë sa i përket votave të marra, domethënë BDI-ja ishte në garë në zgjedhje me atë strukturë, ishte në garë të drejtpërdrejtë me VMRO-DPMNE-në dhe me LSDM-në për arsye se e bënte një garë të tillë ndërsa ne si opsion i vetëm te kampi shqiptar nuk ka se si të mos jemi fitues”, tha Hiseni.

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/3764131113844656/?ref=embed_video&t=0

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë