Bashke

Ibrahimi: Mosvotimi i Talat Xhaferit, veprim i drejtë i opozitës shqiptare

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare, Orhan Ibrahimi , në një intervistë për Alsat, ka lavdëruar deputetët e opozitës shqiptare, të cilët një ditë më parë nuk morën pjesë në seancën e Kuvendit ku u votua Qeveria teknike dhe Talat Xhaferi u zgjodh kryeministër teknik.

“Shumë mirë kanë bërë për shkak se është farsë, është lojë. Bile këtë lojë të madhe u munduan shumë mediume dhe gazetarë nga jashtë për t’i krijuar një pozicion kinse është duke ndodhur një ngjarje historike këtu tek ne me zgjedhjen e Talat Xhaferit për kryeministër. Në fakt është një hiç gjë siç e thash, kur para 8 viteve u zgjodh kryetar i kuvendit në të njëjtën formë thanë se është ngjarje historike , por pozicioni i shqiptarëve ka shkuar mbrapa”, tha Orhan Ibrahimi në intervistë për Alsat.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë