Bashke

Interi me super bonuse për lojtarët në Ligën e Kampionëve, fitimi i trofeut i pasuron të gjithë

La Gazzetta dello Sport zbulon se lojtarët e Interit do të ndajnë 2 milionë euro sa herë që kualifikohen për një raund eliminator të Ligës së Kampionëve këtë sezon, ndërsa bonusi kolektiv për fitimin e garës do të jetë 5 milionë euro.

Inter arriti në finalen e Ligës së Kampionëve në sezonin 2022-23 dhe synon të përmbushë të njëjtin objektiv këtë sezon, duke shpresuar për një fund tjetër.

Ata u kualifikuan në mesin e 16-të më të mirave këtë sezon dhe mundën Atletico Madrid në San Siro në ndeshjen e parë dy javë më parë (1-0).

La Gazzetta dello Sport zbulon se lojtarët e Interit do të fitojnë 2 milionë euro – që do të ndahen në mënyrë të barabartë nga të gjithë anëtarët e skuadrës – nëse kualifikohen për në çerekfinale.

Ata do të marrin të njëjtën shumë sa herë që kualifikohen në raundin e ardhshëm, ndërsa fitimi i finales  ua siguron atyre 5 milionë euro.

Mediumi sqaron se Simone Inzaghi dhe anëtarët e stafit të tij kanë marrëveshje të ndryshme, ndërsa lojtarët kryesorë të Interit në kontratat e tyre kanë edhe bonuse tjera.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë