Bashke

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ish-legjenda e Liverpoolit, Jamie Carragher, beson se Roberto De Zerbi është kandidati favorit për t’u bërë trajner i ekipit pasi raportimet e fundit sugjeruan se lëvizja e Ruben Amorim në ‘Anfield’ ka dështuar.

Me Jurgen Klopp që do të largohet nga posti i trajnerit në fund të sezonit duke i dhënë fund aventurës së tij nëntëvjeçare në Angli, ‘Të Kuqtë’ kanë intensifikuar përpjekjet e tyre për të gjetur trajnerin e ri.

Ruben Amorim i Sporting Lisbonës u besua gjerësisht se ishte kandidati kryesor për të pasuar Kloppin në stol, por The Athletic tani ka ‘hedhur ujë’ mbi ato spekulime, pasi një raport i ri e lidh 39-vjeçarin me një kalim në West Ham.

Kjo ka bërë që një numër i kandidatëve të lidhen me postin e trajnerit tek Liverpooli si Roberto De Zerbi, Arne Slot dhe Gary O’Neil.

Sidoqoftë, Carragher përmes platformës X ka ndarë opinionin e tij me publikun, duke përmendur De Zerbin si kandidatin më të mundshëm për të zëvendësuar Kloppin për një arsye specifike.

“Richard Hughes e deshi De Zerbin tek Bournemouthi, kështu që ai duhet të jetë favoriti nëse është e vërtetë”, ka thënë Carragher.

De Zerbi ka marrë vëmendjen e të gjithëve për shkak të stilit të tij ofanziv, gjë që ka bërë që Brightoni të kualifikohet në mesin e 16 më të mirave në Evropë për herë të parë.

Ai gjithashtu i siguroi Brightonit pozitën e gjashtë në tabelën e Ligës Premier sezonin që lamë pas.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë