Bashke

Izet Mexhiti: Pikërisht në këtë qeveri me shumë ministra shqiptarë ndodh ikja më masive e shqiptarëve nga vendlindja

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti në emisionin Çim Peka Live në Syri TV, mes tjerash tha: “Pikërisht në këtë qeverisje kur ka më shumë se asnjëherë më parë pushtet partia në qeveri, ndodh eksodi më i madh i shqiptarëve nga RMV. Në Mateç të Likovës për 3 vite 200 të ri janë larguar nga vendlindja. Mos flas për Kërçovë, Tetovë, Strugëbe Dibër etj. Ka ministra shqiptarë, zv krteministra, por këtë nuk e ndjen qytetari shqiptar, nuk e ndjen as biznesi shqiptar, por vetëm pushteti dhe familjet e tyre”.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë