Bashke

Kaos në kombëtaren e Kamerunit, Onana përplaset me presidentin e Federatës, Samuel Eto’o

Andre Onana u pezullua nga përballja jetike e Kamerunit për Kupën e Kombeve Afrikane me Gambinë për shkak të grindjes së tij të vazhdueshme me presidentin e Federatës së Kamerunit, Samuel Eto’o.

“I Neës” raporton se Eto’o, presidenti i Shoqatës së Futbollit të Kamerunit, në fakt zgjedh ekipin e “Luanëve të Paepur” dhe ai mbetet në kundërshtim me Onanën. Dyshja u grindën kur portieri i Manchester United u tërhoq nga kombëtarja për pak kohë pasi ai u dërgua në shtëpi nga Kupa e Botës në Katar për shkak të një debati për të luajtur me top afër golit, dhe kjo nuk është rregulluar. Eto’o më pas e përjashtoi Onanën nga skuadra, pasi më parë donte ta linte plotësisht jashtë skuadrës, përpara se t’i përkulej presionit të publikut.

Onana udhëtoi nga Mançesteri në AFCON për ndeshjen e parë të turneut, por u la përsëri jashtë, duke e lënë portierin të acaruar. Kameruni barazoi në ndeshjen e parë me Guinean dhe mundi Gambinë pa të; kur ai luajti, kundër Senegalit, ata humbën 3-1.

Kameruni është kualifikuar në fazën eliminatore të turneut falë fitores së tyre dhe fitores së Senegalit ndaj Guinesë, por mbetet për t’u parë nëse ai do të zgjidhet për ndonjë ndeshje të mbetur.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë