Bashke

Kjo është shtëpia më e vetmuar në botë: Ndodhet në një ishull të shkretë dhe ja kush jeton në të

Shtëpia është e kompletuar për akomodim

Shtëpia më e vetmuar në botë ndodhet në ishullin e vogël të shkretë të Elidej, në jug të Islandës.

Njëherë e një kohë, ishulli ishte i banuar, në të jetonin disa familje që merreshin me blegtori, por ato u larguan nga ishulli në vitet tridhjetë të shekullit të kaluar. Mbeti vetëm një shtëpi e vetmuar, e cila, siç ndodh, u pasua nga shumë teori konspirative se e kujt është dhe kush jeton në të.

Sipas njërës prej këtyre teorive, e cila u transmetua nga mediat botërore, ajo u ble nga një miliarder i paidentifikuar në rast të një apokalipsi zombiesh.

Teoria e dytë është se është blerë nga këngëtarja e njohur Bjork, ndërsa e vërteta është se përdoret nga kompanitë e gjuetisë për akomodim.

Ajo që është interesante është se nuk ka skelë, kështu që të shkosh në ishull është një lloj aventure, sepse duhet të dalësh në sipërfaqe me ndihmën e një litari ngjitjeje.

Shtëpia është e pajisur plotësisht për akomodim, kështu që gjuetarët mund të qëndrojnë atje për disa ditë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë