Bashke

Klinë, arrestohet njё person i dyshuar pёr armëmbajtje pa leje

Me datё 04.09.2023, rreth orёs 10:15, Policia ёshtё njoftuar se nё rrugën “Ukё Zeneli” nё Klinё, njё person posedon armё.

“Njësitet relevante tё Stacionit Policor nё Klinё, menjëherë kanё shkuar nё shtёpinё e personit tё dyshuar dhe i njëjti ka pranuar se posedon njё armё tё zjarrit pa leje”, njofton Policia e Kosovës.

Nё vendin e ngjarjёs janё gjetur dhe sekuestruar: Një pistoletë prodhim çekosllovak me dy karikatorë dhe 52 fishek të kalibrit 7.65mm.

Pёr rastin ёshtё njoftuar Prokurori i shtetit, pas intervistimit nga hetuesit me vendim tё Prokurorit i dyshuari ёshtё liruar nё procedurё tё rregullt, rasti cilësohet “Mbajtje nё posedim, kontroll tё paautorizuar tё armeve”./Telegrafi/

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë