Bashke

Klubet me më së shumti ndjekës në rrjetet sociale, Man United në vendin e tretë

Klubet më të famshme në botën e futbollit janë radhitur duke u bazuar në numrin e ndjekësve në rrjetet e tyre sociale, me Manchester United që renditet në pozitën e tretë.

Dominimi i United nën urdhrat e Sir Alex Ferguson nga 1986 deri në 2013, tani duket sikur një memorie e zbehur, pasi më herët ishin cilësuar si njëri nga klubet më të mirë në botë, për të mos thënë më i miri.

Sidoqoftë, me emra si David Moyes, Louis Van Gaal, Jose Mourinho, Ralf Rangnick, Ole Solskjaer dhe tani Erik Ten Hag,  United kanë zbritur gradualisht në tabelën e klasifikimit.

Një studim nga Football Benchmark e ka llogaritur shumën totale të ndjekësve të klubeve të mëdha në Facebook, X (ish-Twitter), Instagram, YouTube, TikTok.

Shuma totale e ndjekësve të United qëndron rreth 224.5 milionë, ndërsa gjiganti spanjoll Real Madrid dhe Barcelona mbajnë dy vendet e para.

Los Blancos kryesojnë tabelën me 415 milionë ndjekës, ndërsa Barcelona e Xavit pozicionohet pas tyre me 391 milionë ndjekës.

Shifra totale e ndjekësve për klubet tjera:

1. Real Madrid – 415 milionë ndjekës

2.Barcelona – 391 milionë ndjekës

3.Man United – 224 milionë ndjekës

4.PSG – 189 milionë ndjekës

5.Man City – 156 milionë ndjekës

6.Chelsea – 151 milionë ndjekës

7.Juventus – 147 milionë ndjekës

8.Liverpool – 136 milionë ndjekës

9.Bayern – 130 milionë ndjekës

10.Arsenal – 104 milionë ndjekës

11.Tottenham – 95 milionë ndjekës

12.AC Milan – 70 milionë ndjekës

13.Inter – 64 milionë ndjekës

14.Dortmund – 57 milionë ndjekës

15.Flamengo – 52 milionë ndjekës

16.Atletico Madrid – 50 milionë ndjekës

17.Al Ahly – 46 milionë ndjekës

18.Galatasaray – 44 milionë ndjekës

19.Al Nassr – 43 milionë ndjekës

20.Roma – 35 milionë ndjekës

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë