Bashke

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

Është publikuar lista me kompanitë që kanë fituar më së shumti nga tenderët në Maqedoninë e Veriut.

Vërehet se një ndër kompanitë që ka lërfituar më së shumti është edhe “Pucko Petrol” – kompania e deputeti të BDI-së Ismail Jahoski

“Sa për informatë, kompania “Pucko Petrol” e deputetit të BDI-së Ismail Jahoski, të cilit BDI ja shpëtoi mandatin e deputetit në rivotimin e fundit në Zonën 5, në 4 vitet e fundit paska marrë tenderë prej shtetit në vlerë prej 34.5 milionë euro. Legjitimitet i fortë për me vjedh.”, ka shkruar në Facebook Omer Ajdini nga Instituti për Analiza Demokratike dhe Ekonomike – IDEA.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë