Bashke

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

Sulmuesi i Milan-it, Rafael Leao ka prezantuar librin e tij “Buzëqeshje” dhe nga ky eveniment nuk kishte si të mos fliste për rrugëtimin e tij me “kuqezinjtë”.

Në prononcimin e dhënë për mediet nga ky eveniment, portugezi u shpreh i lumtur që u rikthye te golin, ndërsa për kritikat theksoi se kur luan futboll janë normale.

“10-ta është një fanellë ndryshe, për lojtarët që sjellin diçka ndryshe në fushë. Doja ta vishja sepse ishte një fanellë e rëndësishme në historinë e Milan-it dhe ndihem si një lojtar i rëndësishëm. Shënimi ndaj Atalanta-s ishte i bukur, nuk kisha shënuar për 5 muajsh në Serie A, ishte thelbësore. Kritikat? Futbolli është i tillë, por e rëndësishme është skuadra”-deklaroi Leao.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë