Bashke

Kush është kompania e sondazheve të porositura që po i ndihmon BDI-së?

Vetëm një javë pas rezultateve presidenciale dhe kur u bë e qartë se BDI do të ngelet në opozitë pas 22 viteve, sonte kompania PIPOS, kompani e njohur me bashkëpunimet me pushtetet si në Kosovë, Shqipëri ashtu edhe Maqedoni, publikoi sondazhet.

PIPOS njihet me huqjen në zgjedhjet parlamentare në Kosovë kur Lëvizjen VETËVENDOSJE e nxirte me me 41.8 për qind në kohën VV-ja fitoni mbi 50 për qind të votave.

PIPOS njihet edhe për huqjen në zgjedhjet bashkiake në Durrës, Dibër dhe Shkodër ku nxirte PD-në e Berishës fituese të zgjedhjeve.

BDI bashkë me komunitetet synojnë deputetin e 18-të sipas rezultateve të para një jave, ndërsa PIPOS thotë se i marrin 22. A do të jetë një huqje e radhës e PIPOS mbetet të shihet./smartnews.mk

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë