Bashke

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në disa vende do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi jugor (mbi 60 km/h)/ Pasdite do të ketë reshje të shiut, fillimisht më pjesët perëndimore të vendit. Në orët e mbrëmjes reshjet do të zgjerohen edhe në pjesët tjera të vendit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 24 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe erë mesatare nga drejtimi jugor. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë