Bashke

Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, në disa vende me erë të përforcuar nga drejtimi jugor (mbi 60 km/h). Në mbrëmje do të ketë kushte për reshje lokale të shiut të përcjella me bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 24 deri në 29 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 27 gradë Celsiusë./alsat.mk

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë