Bashke

Liga e Kampioneve: Mësohen 14 skuadrat që kanë siguruar kualifikim, sonte mësohen edhe dy ekipet tjera

Ndeshjet e mbrëmshme në Ligën e Kampioneve kanë shtuar në listën e skuadrave të kualifikuara në fazën  eliminatore  . Befasia më e madhe  në fazën e grupevbve është eliminimi Mançester Junajted , në  takimin e fundit në “Old Traford“ duhej të mundnin Bajern Mynihun që kishte  siguruar kualifikim që më parë, ndodhi  ajo  që më pak pritej   jo  që u eliminuan nga   garat e mëtutjeshme të Championsit  por edhe  nga  Liga  Europa.

Befasia më e madhe e kësaj faze padyshim se është Kopenhageni, pasi danezët në  ndeshjen direkte në shtëpi mundën Gallatasarajin, duke siguruar biletën për më tej , ndërsa  skuadra turke do të luajnë në Ligën e Europës.

Skuadrat të cilat kanë siguruar kualifikim në mesin e 16 ekipeve  më të mira janë: Bajern Mynih, Arsenal, Real Madrid, Real Sociedad dhe Mançester Siti janë në vazon kryesore. Atletiko Madrid, Lacio, Borusia Dortmund dhe Barcelona presin të mësojnë nga ndeshjet e sotme se në cilën vazo do të jenë, nëse do të fitojnë grupin apo do të dalin në vendin e dytë.

Ndërkohë Kopenhaga, PSV, Napoli, Interi dhe Lajpcig janë të sigurta për vazon e dytë në short, e do të peshkojnë në short një nga superfuqitë e vazos së parë. /KlanMacedonia/

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë