Bashke

“Link History”, mënyra e re e Facebook për të gjurmuar faqet e internetit që vizitoni

Facebook ka prezantuar një veçori të quajtur “Link History” në aplikacionin e platformës që mban gjurmë për të gjitha faqet e internetit që vizitoni brenda në platformë, dhe mund të shikoni se çka keni klikuar për periudhën e 30 ditëve të fundit.

Përdoruesit e Facebook-it thuhet se po u jepet një dritare brenda aplikacionit që i informon ata për veçorinë e linqeve, dhe u jep atyre shans për ta çaktivizuar atë.

Ndonëse Facebook e përshkrun këtë funksion të dobishëm, lind frika e çështjes së privatësisë.

Me këtë veçori ju mund ta dini se cilat linqe keni klikuar në platformë, për periudhën më të fundit 30-ditëshe.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë