Bashke

Lirohet çmim i naftës dhe benzinës në Maqedoninë e Veriut

Çmimi i benzinave pas mesnate do të lirohet për 1.5 denarë për litër. Një litër benzinë BS-95 do të kushtojë 84,5 denarë, ndërkaq BS-98, 86,5 denarë, përcjell TV21. Çmimi i naftës dhe vajit ekstra të lehtë do të ulet për gjysmë denari, respektivisht një litër naftë do të kushtojë 74 denarë, ndërsa një litër vaj ekstra i lehtë, 73,5 denarë, kumtoi KRRE.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë