Bashke

Mexhiti: ASH duhet ta dëgjon zërin e anëtarësisë dhe të bëhet pjesë e LEN-it

Në një prononcim për Euronews Albania, kryetari i LD-së dhe një nga liderët e Lidhjes Evropiane për Ndryshim Izet Mexhiti theksoi se për herë të parë tek blloku politik shqiptar në RMV, ekzistojnë dy blloqe, pra edhe ai opozitar që i ka munguar skenës politike një kohë të gjatë, andaj Aleanca për Shqiptarët duhet ti kyçet këtij tabori, ashtu siç kërkon edhe vetë anëtarësia e saj.

Ndryshe, zgjedhjet parlamentare pritet të mbahen në maj, kur edhe pritet ndryshim i madh në skenën politike në vend, si në taborin maqedonas, ashtu edhe në atë shqiptar.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë