Bashke

Mexhiti: Ka një thënie ‘mos e sjell punën me të vajtu Stambolli’, po s’ma ka marr mendja se këta i vajton Vuçiqi dhe Beogradi

I pyetur se si i komenton reagimet e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përzihet në punët e brendshme në Maqedoninë e Veriut, kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti duke aluduar në pushtetin aktual në vend, tha se “këta po i vajton Vuçiqi dhe Beogradi”.

“Po këto që kishin reagime të ashpra për përzierjen e z.Kurtit në Maqedoni, nuk i dëgjoj që të reagojnë për përzierjen e Vuçiqit në Maqedoni. Seriozisht pra, më vjen keq pra se ka një thënie në të kaluarën “Mos e bjer punën me të vajtu Stambolli”, por s’ma ka marr mendja se këta i vajton Vuçiqi dhe Beogradi”, tha mes tjerash Mexhiti./tv21.tv

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë