Bashke

Mexhiti: Më vjen neveri nga BDI-ja se si ndjellin vrerë për Kosovën! 

Kryetari i LD-së, Izet Mexhiti, njëherit edhe Bartës Liste për Njësinë Një, nga Berlini për mërgatën shqiptare atje, ka thënë se BDI-ja ka devijuar rrugën dhe se i pengon Kosova dhe prania e saj në Maqedoni të Veriut.

 

“Shqiptarët e Shkupit, një pjesë të familjes e kanë në Shkup e pjesa tjetër në Han të Elezit dhe Kaçanik, andaj ne jemi të pandashëm me Kosovën, kështu që më vjen neveri nga BDI-ja se si po nxjerrin vrerë dhe frikësohen nga prania e Kosovës”, ka deklaruar Mexhiti.

 

Mexhiti nga Gjermania ka kërkuar që mërgata të mobilizohet, duke thënë që bashkimi i shqiptarëve është mënyra e vetme për të zhvilluar atëdheun tonë të përbashkët e sidomos ndryshimet politike që po i sjellë VLEN në skenën shqiptare të Maqedonisë së Veriut.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë