Bashke

Mexhiti sfidon Grubin: Dil të ballafaqohemi në zgjedhje në njësinë e parë zgjedhore

Kreytari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, sfidon zv.kryeministrin Artan Grubi, duke i kërkuar të ballafaqohen në zgjedhjet parlamentare në njësinë e parë zgjedhore.

Në një intervistë për gazetën LAJM, Mexhiti, ka thënë se sipas të gjitha gjasave ai do t’i prijë listës së kandidatëve për deputetë nga koalicioni VLEN, në njësinë e parë zgjedhore dhe ka ftuar Grubin që t’i masin forcat në terren, më 8 maj.

“Ka analiza që unë duhet të përqëndrohem te zona numër 1 ku mirë është ata që e kanë marrë deri tash pushtetin, kanë demonstruar pushtet, të dalin dhe të dalin dhe të ballafaqohen tek mileti, tek terreni. Pra, e kam fjalën për z.Grubi mos t’i ikin përgjegjësisë”, ka deklaruar Mexhiti në intervistën e tij për gazetën LAJM.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë