Bashke

Mickoski shkon në selinë e VLEN, nisin bisedimet për Qeverinë e re

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij ka mbërritur në selinë e VLEN në Shkup për të biseduar për formimin e koalicionit qeveritar.

Kreu i kësaj partie, Mickoski theksoi se pas takimit nuk do të ketë deklarata dhe se partia do të dal me një komunikatë për ecurinë e bisedimeve të sotme.

Nga këto dy koalicione theksuan se fillimisht do bisedohet për parimet dhe prioritetet e bashkëqeverisjes dhe më pas për ndarjen e dikastereve ministrore.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë