Bashke

Milani po e transferon yllin e Atletico Madridit me parametra zero

Milan po përgatitet për një afat kalimtar veror plot ambicie dhe vendosmëri. Duke pasur nevojë për të forcuar linjën e tyre mbrojtëse dhe arsenalin sulmues, kuqezinjtë kanë vënë synimin e tyre në një objektiv të veçantë: Mario Hermoso.

Mbrojtësi spanjoll, aktualisht në radhët e Atletico Madrid, është në fokusin e klubit italian, i cili po kërkon të sigurojë nënshkrimin e tij pasi kontrata e tij të përfundojë këtë verë.

Mourinho zbulon tri arsyet kryesore pse refuzoi Ligën Saudite pavarësisht se Ronaldo i …“Blindohet” Turqia, më shumë se gjysmë milioni njerëz do të angazhohen për …Një i mitur plagoset rëndë pas sulmit me thikë në ShkupTë famshmit që duken bukur edhe pa grim

Prioriteti i Milanit qëndron në inkorporimin e një qendërsulmuesi të ri për të udhëhequr sulmin e tyre, por ata gjithashtu njohin urgjencën për të forcuar prapavijën e tyre përballë largimit të mundshëm të Simon Kjaer. Siç shkruan ‘Calciomercato’, Mario Hermoso shfaqet si një opsion joshëse për të përforcuar mbrojtjen.

Lojtari spanjoll, i njohur për përvojën dhe shkathtësinë e tij në prapavijë, po shfaqet si një kandidat ideal për të forcuar linjën mbrojtëse të Milanit.

Me largimin e tij të mundshëm nga Atletico Madrid pa kosto, Hermoso përfaqëson një mundësi të vlefshme për klubin italian, i cili kërkon të përforcojë skuadrën e tyre në një mënyrë inteligjente dhe efikase.

Drejtuesit e kuqezinjve po vlerësojnë me kujdes profile të ndryshme për të siguruar që skuadra të jetë e pajisur mirë për sfidat e ardhshme. Blerja e Mario Hermosos nuk do të sillte vetëm cilësi dhe përvojë, por edhe një shtesë të vlefshme në dhomën e zhveshjes së Milanit.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë