Bashke

Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell, gjatë paradites në pjesët jugperëndimore do të ketë vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 1 deri në 11 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 20 deri në 27 gradë, njofton DPHM.

Nga e marta vranësirat do të rriten, ndërsa të mërkurën kah fundi i ditës dhe të enjten në mëngjes do të ketë reshje shiu. Temperatura ditore nga e enjtja do të ulet me rreth pesë gradë. Më pas një tjetër valë lagështie më intensive pritet të premten vonë dhe të shtunën.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë