Bashke

Moti sot me diell dhe shumë i ftohtë

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ftohtë, në pjesët perëndimore me vranësira të vogla deri në mesatare. Kah fundi i ditës vranësirat do të rriten në gjithë vendi, ndërsa gjatë natës në pjesët veriperëndimore do të ketë reshje të dëborës. Do të fryjë dhe erë e dobët, paradite nga drejtimi verior, ndërsa pasdite kryesisht nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -15 deri në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej -1 deri në 7 gradë, shkruan Alsat.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe shumë i ftohtë. Temperatura minimale do të ulet në -10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 3 gradë Celsiusë. 

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë