Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe më ngrohtë. Kah fundi i ditës do të ketë kushte ëpr reshje të dobëta lokale të shiut, të përcjella me bubullima të rralla. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 16 deri në 24 gradë. 

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i ngrohtë. Në disa pjesë të luginës do të ketë kushte për reshje të rrëmbyeshme të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 22 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë