Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar, nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 20 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 18 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë