Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë kushte për reshje të dendura të shiut dhe bubullima. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 27 gradë. Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu. Pasdite në disa pjesë të luginës moti do të jetë jostabil dhe me reshje të dendura. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë