Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot paradite nëpër lugina dhe përgjatë Vardarit do të jetë me mjegull të dobët. Gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 7 deri në 14, shkruan Alsat.

Në Shkup paradite do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 10 gradë Celsiusë.

 

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë