Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë me shpejtësi mbi 60 km/h. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -9 deri në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 1 deri në 9 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 4 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë