Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët dhe më i ftohtë, ndërsa në male dhe disa nga vendet më të larta do të bjerë borë e dobët, kryesisht në pjesët veriore të vendit.

Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në pjesët lindore erë e intensifikuar nga veriu me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -6 deri në 2, kurse maksimalja do të arrijë nga 2 deri në 10 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me erë mesatare deri të fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 8 gradë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë