Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 16 gradë. 

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 13 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë